Tančící dům: výstava & tajný tip :)


The Dancing House in Prague is amazing from the outside, but from the inside as well. There is a new gallery inside of the building and it's worth a visit for sure! 
Asi víte, jak vypadá budova Tančícího domu zvenku. Ale víte, že zevnitř je stejně tak super? :) Od roku 1996, kdy byl Tančící dům postaven, byl nyní poprvé na prodej a od dosavadního majitele CBRE Global Investors ho za 360 milionů korun koupil Václav Skala, který ho teď chce využívat jako výstavní prostor pro mladé české umělce. A zatím se mu to daří!V suterénu je výstava modelů Tančícího domu, jeho první návrhy, fotografie, obrazy a v minikině taky promítání dokumentu o historii stavby této budovy. 
V prvním patře je výstava s názvem Show by Dereck Hard, kde má tento mladý fotograf tři výstavní soubory (jejich popis si můžete přečíst na fotce :). Nejvíc se mi líbil nápad autoportrétů stylizovaných do fanoušků různých hudebních žánrů - pod každou z těchto fotek jsou sluchátka s odpovídající hudbou, takže dojem je naprosto kompletní :)

 Mimochodem - poznáváte tričko z Elle? Já ho mám taky :D
 Urban Still Lifes - Gangster


 Little Reality - použití panáčci


  Little Reality - výsledná fotkaNa schodech je ještě jedna série Derecka Harda - fotografie lidí před a po požití různých návykových látek. Pro víc informací doporučuju tohle video na ČT Art s komentářem samotného fotografa.


V posledním patře vystavuje umělec Epos 257, který sbírá billboardy, které pak ořezává a střílí na ně barvami. Určitě se podívejte na promítaný dokument, jak billboardy krade a pak si je odtahuje někam do svého bunkru, to bylo na celém tomto patře asi nejzajímavější (upřímně, samotné rozřezané reklamy postříkané barvami mě zas tak nefascinují). 
A teď přichází ten nejlepší tip :D Věděli jste, že se můžete úplně snadno dostat až na střechu Tančícího domu? Stačí si dát drink na baru restaurace Céleste (je to vchod vedle vstupu do galerie) a pak výtahem vyjet do 7. patra, projít nahoru a pak už jen obdivovat krásný výhled na celou stověžatou Prahu. Moje Campari bylo za 80 Kč, což mi jako vstupné na tuhle exkluzivní vyhlídku přijde víc než výhodné ;)

 Selfie :)


Adresa: Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, Praha 2
Otevírací doba: denně 11 - 19
Vstupné: 90/45 Kč