Just the Two of Us

so after more than one week in Paris & Lyon I'm back in Prague. I am full of great memories and experiences and I can't wait to go through all the photos and show you some of them. for now I uploaded a video I made on Pont Saint-Louis where I met the most amazing street artists: The Buddy DiCollette Band. the atmosphere was amazing, I was sitting there, having delicious ice cream, listening to their music and watching stylish French guys who were blowing me kisses. can you imagine a better vacation? :)
haha, after I watched the video I noticed that he sings the words "just the two of us" to me :D and look at the little stylish dancer in the audience, so cute!
po více než týdnu v Paříži a Lyonu jsem zpět v Praze. mám spoustu skvělých vzpomínek a zážitků a už se těším, až projdu všechny fotky a některé z nich vám ukážu. zatím jsem nahrála video, které jsem udělala na Pont Saint-Louis, kde jsem potkala nejúžasnější street artisty: The Buddy DiCollette Band. ta atmosféra byla úžasná, jen jsem tam tak opodál seděla, užívala si výborné zmrzliny, poslouchala jejich hudbu a pozorovala stylové Francouze, kteří mi posílali vzdušné polibky. umíte si představit lepší dovolenou? :)
haha, potom co jsem se na to video podívala, jsem si všimla, že slova "just the two of us" zpívá mně :D a podívejte se na toho malého stylového tanečníka v publiku, je nejroztomilejší!

Tags