Lanvin event

on famous foreign blogs there are appearing photos of the lanvin collection from h&m showrooms. but those photos are quite boring, everyone already knows how the dresses look. I love the idea that girls from czech h&m showroom came up with - they didn't invite one famous blogger to make photos of hanging clothes, they invited many people and organized a great event with good food, drinks, fun... and of course the new lanvin collection :)
na slavných zahraničních blozích se objevují fotky lanvinovské kolekce z h&m showroomů. ale tyhle fotky jsou trochu nudné, všichni už přece víme, jak ty šaty vypadají. moc se mi líbí nápad, se kterým přišly holky z českého h&m showroomu - nepozvaly si k sobě jednu slavnou bloggerku, aby vyfotila visící oblečení, naopak pozvaly spoustu lidí a zorganizovaly skvělou akci s dobrým jídlem, pitím, zábavou... a samozřejmě také novou lanvinovskou kolekcí :)

it was so amazing, it seems like bloggers are only the nicest people! :D and I was even more happy when I got a lipstick as a gift and as a nice souvenir from this lovely evening :) thank you!
bylo to opravdu úžasné, zdá se, že bloggery se stávají jen ti nejmilejší lidé! :D a třešínkou na dortu byl dárek v podobě rtěnky, bude mi hezkým suvenýrem z tohoto skvělého večera :) děkuji!

featuring: http://leplee.blogspot.com/ * http://styleofbecca.blogspot.com/ * http://simplyfoly.blogspot.com/http://kristynaff.blogspot.com/ * http://waitingforthebluebird.blogspot.com/ * http://livinginthewonderland.blogspot.com/ * http://foppishcousin.blogspot.com/ * http://her-magical-world.blogspot.com/ * http://terunyblog.blogspot.com/ * http://nikachic.blogspot.com/ * http://acupofstyle.blogspot.com/ * http://luciindisguise.blogspot.com/ * http://letitinspireyou.blogspot.com/ * http://crazypigsideas.blogspot.com/ * http://martinkelbl.blogspot.com/ * and many more!