it's GIVEAWAY time!

to thank to my 300+ regular readers, I decided to arrange a little giveaway for you. soo what can you win? lovely Alice from Bijou Bijoux sent me for one of you this beautiful necklace - a phial with a vintage map in it!
jako poděkování svým 300+ pravidelným čtenářům, jsem se rozhodla udělat pro vás malé giveaway. no a co můžete vyhrát? Alice z Bijou Bijoux mi pro jednoho z vás poslala tenhle krásný náhrdelník s přívěskem - ampulkou s vintage mapou!

 

what you have to do to get this cute vintage map phial?
step one: be a follower of my blog (google/bloglovin). if you're not, become one :)
step two: take a look at Alice's shop on etsy and leave me a comment with what item you like the most. she has also some incredible headbands, don't you think? :)
step three: wait till november 24 (see the countdown on the right side of my blog) when this giveaway closes. after that I will randomly (random.org) choose one winner.
good luck!! I must admit, I would love to win it, too bad I can't :D

co musíte udělat, abyste tu krásnou lahvičku s mapičkou dostali?
krok 1: musíte sledovat můj blog (google/bloglovin). pokud followerem nejste, staňte se jím :)
krok 2: podívejte se na Alicin obchůdek na etsy a do komentáře mi napište, která věc se vám z něj líbí nejvíc. má tam taky některé úžasné čelenky, nemyslíte? :)
krok 3: počkejte do 24. listopadu (viz. odpočítávadlo na pravé straně mého blogu), kdy se tohle giveaway uzavře. potom náhodně (random.org) vyberu jednoho vítěze. 
hodně štěstí!! musím přiznat, že bych to taky chtěla vyhrát, škoda, že nemůžu :D