elle t-shirt & new butterfly

I used to buy many magazines when I was younger (of course I had to have every issue of cosmogirl! :D ), but now I don't regularly buy any of them. blogs are a better inspiration for me :)
this time, after I read all the good stuff about the newest czech elle with a t-shirt in it, I bought it. I must say I was very surprised by the amount of pages and the stylish look. and then I was dissapointed by the quality of the t-shirt. but when I tried it on, it was huuuge, but quite nice :) (I'm wearing it on the pictures below)
dřív jsem si kupovala spoustu časopisů (samozřejmě, že jsem musela mít každé číslo cosmogirl! :D ), ale teď už si pravidelně nekupuju žádný. blogy jsou pro mě lepší inspirací :)
ale tentokrát, když jsem četla samou chválu na nejnovější českou elle s tričkem uvnitř, jsem si ji koupila. musím říct, že jsem byla velmi překvapená množstvím stránek a stylovým vzhledem. a pak jsem byla zklamaná kvalitou trička. když jsem si ho zkusila, bylo obrovitánské, ale celkem ucházející...


I also went to a trade fair called beauty, I bought there some very cheap nailpolishes, nail stickers, rings and I even got chili coconut chips for free (it was quite interesting to try it, but never more :D).
zašla jsem taky na veletrh beauty, kde jsem si koupila levné laky, nálepky na nehty, prstýnky a dokonce jsem dostala vzorek kokosových chili lupínků (chutnalo to docela zajímavě, ale už nikdy víc :D )
and here is my new favourite butterfly :)
a tady je můj nový oblíbený motýl :)